e-mail: hasło:
e-mail: hasło:
Zmieniamy się dla Was! Ruszyła nowa odsłona strony. Mamy nadzieję, że ułatwi przeglądanie i korzystanie z kursów. Nieustannie pracujemy nad dalszymi udogodnieniami.

- Zespół KSB
Jestem bardzo wdzięczna za możliwość brania udziału w kursach. Jest to dla mnie bardzo ważne. Całe życie byłem zły. Karą za to jest 10 lat więzienia. Nie chcę już kraść i pić alkoholu. Pragnę żyć jak normalny człowiek

- Zygmunt.
Dziękuję za kurs "Odkrycia". O Boże, jak cudowna jest Biblia! Coraz lepiej ją poznaję, nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie. Przeżywam prawdziwe odkrycia miłości i łaski Bożej.

- Celina
Odkąd Pan Jezus został moim Przyjacielem, Obrońcą, Drogowskazem, Bratem i Ojcem, nic mnie nie martwi, niczego się nie boję, nie jestem głodny, nie chcę pić alkoholu, palić papierosów i brać narkotyków! Jestem wolny.

- Zbigniew
Wierzę w Jezusa Chrystusa. Moje doświadczenia potwierdzają istnienie Pana Boga, ale moja przygoda z Panem Jezusem trwa dopiero sześć miesięcy. Trudno mi uwierzyć, że ktoś odpuści moje grzechy i będę postrzegany jako zdrowy i kochany Daniel. Ale jedno wiem, że bardzo tego chcę!

- Daniel
Te kursy są rewelacyjne. Wszystkie mnie zachwycają, bo zachwyca mnie całe Pismo Święte. Ukierunkowują moje czytanie Biblii. Dziękuję z całego serca za ogromny wkład pracowników KSB w moją biblijną edukację. Panu Bogu dziękuję, że otrzymałam taką szansę i w modlitwie polecam wszystkich, którzy mieli w tym udział.

- Teresa

Kilka słów o nas

Witamy w Korespondencyjnej Szkole Biblijnej, która należy do rodziny najstarszych i największych szkół biblijnych na świecie. Szkoły te w liczbie 130 prowadzą kursy w blisko 70 językach.

W Polsce Korespondencyjna Szkoła Biblijna powstała w 1973 roku. Jej misją jest upowszechnianie wiedzy o Piśmie Świętym i jego naukach poprzez oferowanie i prowadzenie różnorodnych i ciekawych kursów korespondencyjnych. Są one opracowywane w większości przez biblistów i teologów chrześcijańskich. Mimo to są przystępne, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet osoby bez przygotowania teologicznego. Proponowane materiały mają na celu wprowadzenie korespondentów w podstawy interpretacji Biblii oraz pomoc w zrozumieniu Pisma Świętego jako źródła wiary. Kursy są adresowane do osób, które pragną podjąć systematyczny wysiłek poznawania Pisma Świętego. Udział w nich pozwoli także uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące problemów dnia codziennego. Ukończenie każdego kursu wiąże się z otrzymaniem stosownego dyplomu.

Wykwalifikowani nauczyciele sprawdzają, korygują i odsyłają wypełniane przez korespondentów materiały oraz odpowiadają na ich pytania związane z tematyką kursu. Niekiedy korespondencja przybiera charakter bardzo osobisty.

Wszystkie kursy są całkowicie bezpłatne. Ich uczestnicy nie biorą na siebie żadnych zobowiązań, w tym finansowych. Korespondencyjna Szkoła Biblijna utrzymuje się jedynie z ofiarności darczyńców, którzy widzą sens i potrzebę jej działalności i wspierają ją według własnego uznania. Każdemu, kto chciałby wesprzeć działalność Szkoły choćby najskromniejszym datkiem, serdecznie dziękujemy.

W skali jednego roku Szkoła odnotowuje średnio 3500 ukończonych kursów. Dla wielu osób kontakt ze Szkołą jest jedynym sposobem systematycznego poznawania Biblii i utrzymywania przyjaznych relacji z innymi ludźmi, w tym przypadku z jej pracownikami. Pewien z korespondentów napisał: "Studium waszych lekcji biblijnych spowodowało, że moje życie jest bardziej radosne i szczęśliwe. Nigdy nawet nie przypuszczałem, że takie życie jest możliwe.

Patronat nad Szkołą sprawuje Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej, będący wyznaniem chrześcijańskim nurtu protestanckiego.